Můj život trvá 10 až 15 let,proto každé odloučení od tebe,pro mě znamená utrpení - mysli na to než si mě koupíš!!
Můj pane, říká se, že jsem nejlepší přítel člověka.
To je pravda.
Dělám pro Tebe všechno, co mohu a co umím.
Uctívám Tě jako Boha.
Renáta Cimburková
U Lhotky778
266 01 Beroun - Závodí
+420 724 057 086
Dogtrekking je kynologický vytrvalostní sport, při kterém jsou v časovém limitu překonávány velké vzdálenosti, 100 a více kilometrů. Jsou etapové (různé místo startu a cíle), nebo je určen pouze časový limit. Doporučená délka etapy je min. 40km.Psovod je se psem během závodu spojen buď postrojem a vodítkem, nebo vede psa na vodítku v žádném případě není možno jít se psem "na volno" .
Českým překladem anglického slova „obedience“ je poslušnost či ovladatelnost. Cílem obedience je naučit psa spolupracovat s psovodem, zadané cviky pes musí vykonávat radostně a zároveň přesně. Zvláštní důraz je kladen na vzájemný vztah mezi psem a psovodem a na schopnost psa pracovat ve vzdálenosti od psovoda. Měl by být brán ohled na fyzické dispozice psa. V obedience provádí psovod se svým psem postupně deset cviků. Devět z nich prověřuje poslušnost a ovladatelnost psa, jeden spadá do kategorie pachových prací – jedná se o rozlišení předmětu psovoda.
Dogfrisbee je frisbee, které hrají psi. Psovod a pes tvoří dohromady jeden tým. V dogfrisbee existuje několik odlišných disciplín, které lze rozdělit do dvou kategorií: distanční disciplíny a freestyle. Ve všech distančních disciplínách platí pouze pokus, kdy pes chytí hozený disk ze vzduchu. Freestyle je nejatraktivnější a nejtěžší disciplína v dogfrisbee. Jeho pravidla i způsob posuzování se mírně liší v rámci jednotlivých organizací. V ČR se nejčastěji soutěží podle pravidel USDDN. V tomto případě má tým k dispozici 10 disků, 2 minuty a hudbu dle vlastního výběru na předvedení své sestavy.
Jedná se o běh v terénu – kros, kdy běžec má speciální sedák, podobný horolezeckému, vyvinutý pro tyto sporty. Pes má postroj – takový, aby ho nikde nedřel, nepřekážel v pohybu a dovolil mu běžet co nejefektivněji v tahu. Spolu jsou běžec a pes spojeni šňůrou s amortizérem, tzv. skijoringovou šňůrou (gumová část je zde především pro ochranu páteře psa), která bývá dlouhá cca 2 m v natažení. Princip spočívá v tom, že by pes měl od startu až do cíle běžet před běžcem, naplno táhnout, reagovat na povely, kdy kam zahnout, z jaké strany oběhnout jiný závodní tým (myslím tím ať už jiného canicrossaře či spřežení atp.), popřípadě aby zpomalil při seběhu z prudšího kopce.